Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Taş hastalığı tekrar eden bir hastalıktır.
Taş hastalığının 1 yıl içinde tekrarlama ihtimali %16 iken 5 yıl içinde bu ihtimali %35’e yükselmektedir.

Taş hastalığı için risk faktörlerinden herhangi birini taşıyorsanız dikkatli olmanızda fayda var.

Hekimizin önerilerini dikkatle dinleyip uygulamalısınız.
Beslenmenize dikkat etmelisiniz: hayvansal proteinlerin, tuz alımından kaçınmalısınız.
Bolca sıvı almalısınız.
Böbrek taşınızın çeşidine göre hekiminizin ve diyestisyeninizin önerdiği şekilde beslenmelisiniz.

Tutukon® 4-11 yaş arası çocuklar ve yetişkinler için kullanıma uygundur.
Tutukon® uzun yıllardır Avrupa ve Asya’da birçok ülkede taş hastalığı için tercih edilen bu alandaki referans ürünlerden biridir.  Bugüne kadar dünya genelinde 100 milyonlarca hastada güvenle kullanılmıştır. Taş hastalığı için kullanılan diğer ürünlerden farklı olarak pre-klinik ve klinik araştırmalarla güvenilirliği ve etkinliği kanıtlanmıştır. Taş hastalığının ilk oluşumundan başlayarak, tedavisi ve olası tekrarı sürecinde kullanılabilen tek üründür. Sıvı formu sayesinde erişkin ve çocuk hastalara kullanım kolaylığı sağlar.
Tutukon® İspanyada formulize edilmiş bir üründür ve Setonda Laboratuvarlarları tarafından geliştirilmiştir. Tüm üretim süreci İspanya’da tamamlanmaktadır.
Tutukon® Avrupa ve Asya kıtasında pek çok ülkede uzun süredir pazarda bulunmaktadır.
Tutukon®, standardize formu ve kendi ismiyle yapılan klinik ve pre-klinik çalışmalarla güvenilirliğini ve etkinliğini ispatlamıştır. Ayrıca bileşiğinde yer alan aktifleri sayısız klinik çalışma verisi bulunmaktadır.

Yetişkinlerde tedavi için yemekten 30 dakika önce günde 3 defa 45ml, 4-11 yaş grubu çocuklarda yemekten 30 dakika önce günde 3 defa 15 ml kullanılması tavsiye edilir. Yetişkinlerde proflaksi için yemekten 30 dakika önce günde 3 defa 15 ml, 4-11 yaş grubu çocuklarda proflaksi için ise yemekten 30 dakika önce günde 3 defa 7 ml kullanılması tavsiye edilir.

Tutukon®’un içeriğinde multi-bileşen teknolojisi ile bir araya getirilen ve taşın her aşamasında kullanılmasını sağlayan fitosteroller, flavanoidler, terpenler (sineol), polisakkaritler, potasyum, kalsiyum tuzları ve doğal asitler bulunmaktadır.